Mnozí majitelé nemovitostí mají mylnou představu, že ve chvíli, kdy se rozhodnou svůj byt či dům prodávat, postačí malé úpravy, například vymalování, v horším případě kosmetické překrytí nedostatků. Může to stačit, kupující to však bude chtít zohlednit v ceně. A proto je výhodnější pustit se do menší, případně větší renovace, protože náklady vynaložené na úpravy a opravy se vám vícenásobně vrátí.

kovový nábytek

Co si vybírat?

Mezi nejvíce doporučené renovace patří koupelna a kuchyň, jsou to dvě mimořádně důležité místnosti v bytě. Pokud jste však již těmto prostorám svou pozornost věnovali, zaměřte se na snížení nákladů na bydlení, například pomocí zateplení střechy či dalších úprav.

Soustřeďte se i na garážové dveře. Ne, nemusíte je nutně předělávat na dálkové otevírání, zaměřte se však na funkčnost a příjemný vizuální dojem ladící s nemovitostí. Pokud v okolí ostatní nepoužívají dálkové otevírání, nebudou ho kupující automaticky očekávat ani na vaší nemovitosti a vy ušetříte. V případě, že je standardem na všech nemovitostech kolem, je dobré se přizpůsobit.

Vstupní dveře – brána k bydlení

Bezpečnost je důležitá, pokud ji tedy můžete zvýšit výměnou vstupních dveří, rozhodně ji neopomeňte. Kvalitní vstupní dveře se standardními bezpečnostními prvky ujistí zájemce o koupi o tom, že se budou v novém domově cítit příjemně i bezpečně.
trámy na stropě

Zvažte úpravu okolí

Ne, nemluvíme jen o tom, že je třeba mít pravidelně udržovaný trávník. Pokud vám přeje sezóna, vysaďte v okolí rychle rostoucí ozdobné květiny, nebo doplňte dvůr či terasu zelení v květináči, ostříhejte stromy.

Naše tipy na menší práce: vyměňte žaluzie nebo přidejte exteriérové žaluzie, je to zároveň i bezpečnostní prvek. Znásobte odkládací místo vytvořením vestavěné skříně nebo rozšiřte obyvatelnou plochu úpravami ve sklepních prostorách či na půdě.

Jak zvednout hodnotu vaší nemovitosti?
4.7 (93.33%)3