Je podivuhodné, že Vás, jako představitele obce, ještě ani nenapadlo zajistit pouličním osvětlením i ty části obce, které neleží na hlavním tahu! Nepociťujete stud? Ne, to jsou jen výmluvy, že pořád něco budujete. Samozřejmě, že vykazujete činnost. Určitě je chvályhodné nové hřiště pro děti. Ale myslete také trochu na bezpečnost starších lidí. A to jak v prevenci úrazovosti, nebo v prevenci kriminálních činů!

noční soumrak

Konejte.

Jděte se do těch uliček projít po setmění. To bude možná nejlepší řešení, než aby se sepisovala petice na vybudování pouličního osvětlení. Ale vezměte si baterku, abyste místo do úřadu, nenastoupili ještě v noci do nemocnice s úrazem!

Máte návštěvu za sebou?

Tak jak? Už jste se tam byli podívat? A nehodila by se tam rtuťová výbojka?

  • Spolehlivě svítí i v době mrazů.
  • Není drahá.
  • Světlo má stabilní.
  • A poruchová také není.

Ujasnili jste si potřebu pouličních lamp? I když si myslíte, že není zapotřebí, nechte postavit pouliční lampy se rtuťovými výbojkami všude tam, kde byste mohli alespoň získat hlasy na další volební období. Váš prvotní úmysl nemusíte dávat najevo. Ono totiž bude pro lidi důležitější, aby se bez újmy na zdraví dopravili z práce domů. Aby nemuseli být tmou uvězněni ve svých domovech, protože se jim nechce chodit po tmě s baterkou! A zvýšená spotřeba baterií je už také nebaví! Takže pravý důvod k pořízení lamp se rtuťovými výbojkami nemusíte nikomu sdělovat.

svítící balónek

Anebo že byste souhlasil se svými občany? Potom jste velice empatičtí. Asi jste si představil, že v těchto místech můžete bydlet Vy, nebo Vaše stará matka! Tak to je také fajn!

Takže můžete začít.

Projděte se opět ve tmě, ale tentokrát už s odborníkem, abyste co nejlépe pochopili stav věcí a označili místa, kam pouliční lampy usadit. Mohlo by se totiž stát, že by se z temných míst vyklubala místa s největším osvětlením. Nebo naopak. Lampy se rtuťovou výbojkou by neosvítily inkriminovaná místa. A veškerá snaha by byla rázem marná!

Když už nic jiného, tak získáte alespoň hlasy
3.7 (73.33%)3