Plánujete pořízení bazénu, ale nevíte, kdy je na to ta vhodná doba? Je lepší počkat na sezónu nebo je rozumnější nakupovat mimo ni? Jak se rozhodnout?

Kdy si pořídit nový bazén? Jaké roční období je nejlepší zvolit?

Chtěli byste se již v létě koupat ve vlastním bazénu? Máte našetřeno a rádi byste si pořídili nový bazén, ale přemýšlíte nad tím, kdy je na tohle vlastně nejvhodnější doba? Určitě se do toho nepouštějte v létě. I když budete pořizovat jen nadzemní bazén, který je připraven ke koupání téměř okamžitě, v létě můžete dost narazit a z vašich plánů může sejít. Proč? A které roční období je pro nákup nového bazénu úplně nejvhodnější?

velký bazén

V létě nebo na jaře?

Slunečné počasí, rozmrzlá zem, první náznaky léta. Tohle všechno nás čeká na jaře, právě v tuto dobu celá řada lidí začne přemýšlet úplně poprvé o nákupu nového bazénu. Ono se to také nabízí a věřte, že jaro není úplně špatnou dobou. Ovšem to je již krátce před začátkem sezóny a to znamená jediné, ceny bazénů na jaře letí raketově nahoru. Takže na jaře, stejně jako v létě, pořídíte nový bazén za podstatně vyšší cenu, než v zimě nebo na podzim, tedy hned po konci sezóny. Ovšem jaro je ideální dobou, kdy si je možné nechat bazén nainstalovat. Instalace je totiž snadnější a to díky příznivému počasí a do léta se to dá pořád krásně stihnout. V létě totiž na instalaci jistě čekat nebudete chtít. Nehledě na to, že jsou i delší čekací doby a také byste se nemuseli dočkat.

sezení u bazénu

Nakupujte rozumně, tedy mimo sezónu

Bazény jsou nejlevnější na podzim a v zimě, je třeba ale počítat s tím, že v tomto období se obvykle nabízejí modely z uplynulé sezóny, na jaře se výrobci obvykle vytáhnou s modely novými, ale pokud vám to nevadí, můžete bazén pořídit velmi levně. Ihned po sezóně, tedy se začátkem podzimu, výprodeje začínají. Nejvýhodnější ceny jsou ale v zimě, tedy někdy v lednu. Řada prodejců navíc nabízí možnost zakoupení nového bazénu, ale lze si s nimi domluvit, že k dovezení a instalaci dojde až později, což je to nejlepší, na co můžete přistoupit.