Podle mnohých cestovatelů je právě tohle město jedním z nejpozoruhodnějších v Evropě. Inu, sto lidí, sto chutí. My se vydáme na menší průzkum po tomto městě a vy se k nám můžete v tomto článku připojit.
–          Naleznete zde mnoho veřejných jízdních kol, která si můžete pronajmout
–          Vodní kanály zde také nabízejí možnost turistické nebo romantické projížďky
–          Malebná architektura obklopuje celé město na každém kroku
–          Zahrady plné tulipánů a narcisů se táhnou na metry daleko
–          Najdete tu na každé ulici alespoň jednu zastrčenou hospůdku, kterou stojí za to navštívit
–          I toto město je proslulé všemi svými bohémskými místy, kde se schází umělci
–          Na každém rohu najdete kavárnu, coffee shop a posezení na zahrádce
restaurace u řeky

Navštivte zdejší historické památky

Jednou z nich je například Domtoren, gotická památka ze čtrnáctého století. jedná se o dominantu města, kterou nepřehlédnete. Toto město má ale i nevýhodu. Všechny uličky vypadají stejné, takže se tu bez průvodce velmi snadno ztratíte. Tohle město ale není tak velké a navíc tu není zmatek, typický pro Amsterdam.
zahrada kostela
–          Hlavní vodní kanál
Ten je tu jeden, vodní kanály navíc nejsou tak rozvětvené jako v Amsterdamu, takže je jednodušší se zde orientovat. Po hlavním kanálu se dostanete okolo historického centra města, ale najdou se tu i odbočky. Proto je tu spousta mostů a tunelů.
–          Domky a domy
Stejně jako v Amsterdamu, i zde na stranách kanálů stojí prazvláštní domečky, většinou pocházejí ze sedmnáctého století.
Grachty, tedy nábřeží, má v Utrechtu svojí patro. Na tom spodním, přímo u vody, jsou v létě posezení, které využívají kavárny na břehu. V létě je to osvěžující a vlastně velmi romantické.
zámek Utrecht

Právě v tomto městě sídlí největší Nizozemská univerzita a zároveň je to centrum římskokatolické církve. Velmi rozlehlý je zde program Erasmus.

Město Utrecht: Jako Amsterdam, když vypnete zvuk
4.3 (86.67%)3