Naplánujte si, kam se vdáte v době, kdy u nás předává podzim žezlo zimě? Pak byste ěmli vědět, že ideální je si tuto dovolenou naplánovat už na jaře, s velkým předstihem. Letenky jsou ještě levné a navíc dostanete od cestovních kanceláří větší slevu než u last minute zájezdů.

Ovšem jak nenaletět cestovním kancelářím?
Mnoho cestovek využívá toho, že na zájezdy se hlásí hlavně lidé, kteří nevědí, kam jedou. Slyší jenom tropický ostrov a hezké pláže a už balí kufry, aniž by si pořádně zjistili, kam vlastně odlétají a co je tam čeká. Jaké jsou tedy ideální destinace, kde si v tomto ročním období užijete jak počasí, tak luxusu služeb? Přečtěte si v našem článku.
zataženo nad mořem
1.       Zanzibar
Vydejte se do Afriky! Listopad a prosinec jsou ideálními výletními týdny, kdy se sem vydat, a to alespoň na dva týdny. Ovšem dejte si pozor na výběr pláží! Cestovky zde rády lákají na krásné pláže, které jsou ovšem focené za přílivu, kde je moře jenom pár metrů od hotelu. Při odlivu to je všechno jinak. Moře ustoupí o stovky metrů a zanechává za sebou laguny, kde je vody po kolena, vy se tak k moři musíte složitě brodit. Proto si dejte dobrý pozor a ptejte se cestovek, nebo zamiřte rovnou na fóra, kde vám poradí, který hotel si zvolit.
ZKOMBINUJTE ZANZIBAR SE SAFARI V KENI NEBO V TANZÁNII.

2.       Mauritius
Ideální měsíce na Mauritiu: listopad, prosinec, leden. Tady se nemůže nic pokazit. Slunce svítí sedmnáct hodin denně, moře je čisté, pláže bílé, golfová hřiště o dvanácti jamkách připravena na první jamku. Můžete se vydat na cyklovýlety, ale také dovnitř vegetace. Nezapomeňte si šnorchl a brýle pod vodu. Ideálně také potápěčskou výstroj.
bazén u moře

3.       Seychelly
Ty nikdy nezklamou. Seychelly jsou rájem potápěčů, ale i milovníků romantických procházek po pláži. Se soukromím je to tu ale nahnuté. Navíc jsou všude okolo hotelu děti. Pokud nejste na tento typ dovolené, doporučujeme vám jiný ostrov.

Listopad, prosinec: kam za teplem?
4.1 (82.5%)8