1.       Internet využívá přibližně 3,2 miliardy lidí.
Z toho 1,7 miliardy uživatelů internetu jsou Asiaté. Odhaduje se, že si denně uživatelé vymění asi 200 miliard e-mailů a uskuteční se 3 miliardy vyhledávání na Google. Tyto enormní počty jen částečně naznačují, o jak převratnou technologii se jedná.
webová maketa
2.       První e-mail byl zaslán v roce 1971.
První e-mail odeslal Ray Tomlinson (americký programátor), který vynalezl e-mailový systém. Symbol "@", byl použit k označení, že zpráva byla odeslána osobě a nikoli pouze stroji. Tomlinson, který bohužel v roce 2016 zemřel, se však nepamatoval na přesné znění odeslaného e-mailu.
V počátcích byl tento systém považován za bezvýznamný. Dnes je jednou z nejlepších a nejpoužívanějších komunikačních technologií.
Bohužel se také stal nástrojem podvodníků, bezpočtu nabízených produktů a dalšího. Až 80% emailů jsou spamy.

3.       YouTube
YouTube je webová stránka, která je v současnosti největší a nejznámější službou pro sdílení videí. S každou minutou je zde nahráno 72 hodin video obsahu. Tato statistika však vůbec nepočítá s ostatními oblíbenými službami (vimeo, dailymotion…), výsledné číslo pro celý internet může být tedy podstatně vyšší.

4.       Počet webových stránek
V současné době existuje přibližně 47 miliard webových stránek, včetně té první, vytvořené před více než 28 lety. 30 000 z nich je každý den hackery úspěšně napadnuto.
vyhledávací stroj
5.       První webkamera
První webová kamera byla použita na Cambridge University – její jediný účel byl sledovat stav kávovaru. Tímto napomohla svým uživatelům ušetřit si zbytečnou cestu ke konvici bez kávy. A pak tvrďte, že lenost nepřináší pokrok.

6.       Co je nejvíce vyhledáváno?
Odhaduje se, že až třetina všech internetových vyhledávání směřuje k „webovým stránkám pro dospělé“. Až na 80% všech obrázků na internetu jsou nahé ženy.

6 zajímavých faktů o internetu
4.5 (90%)2