Ano, je pouze na Vás jaký internetový vyhledávač používáte, ale Google má jedno vylepšení, díky kterému můžete vyhledat věci, aniž byste věděli, jak se jmenují a co to jen může být. Postačí Vám jen jejich fotografie či obrázek. Abychom uvedli příklad, je to vhodné například pro to, když Vám na zahrádce z jara vyroste nová květina a vy byste chtěli vědět, o kterou květinu se jedná a znát její vlastnosti, tak ji vyfoťte a dále se věnujte našemu návodu, ve kterém se dozvíte, jak zjistit požadované informace.

Mac a Google
Jak vyhledávat na Googlu pomocí fotografií a obrázků

Podmínkou pro to, aby se ve Vašem prohlížeči dalo vyhledávat podle obrázků, je potřeba abyste měli nainstalovanou minimálně tyto verze prohlížečů nebo jejich verze novější:
ü  Chrome 5
ü  Internet Explorer 9
ü  Firefox 4
ü  Safari 5
A způsoby jsou následující:
·         Ve vyhledávači si najdete stránku Google a vpravo nahoře najdete záložku obrázky. Kliknete na ní a dostanete se dále. Poté kliknete na ikonu fotoaparátu a nabídnou se vám 2 možnosti (buď vyhledávání obrázku dle URL nebo nahrát obrázek). Kliknete na nahrát obrázek, vyberete ho ze svého počítače, kam jste ho přenesli pomocí Bluetooth či USB ze svého fotoaparátu, telefonu či tabletu. A dáte vyhledat. Následovně se Vám najdou podobné obrázky a odkazy stránek, kde se tento obrázek nachází.
·         Přes stránku images.google.com se dostanete také do vyhledávání Google pomocí fotografií nebo obrázků. Postup vložení obrázku je pak úplně stejný jako v předchozí možnosti.

známé G
Jak se vyhledávají obrázky dle URL?

Jak jsme se zmínili výše, obrázky jdou také vyhledávat podle svého URL. Pokud někde na internetu najdete obrázek, který vás zajímá, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „kopírovat adresu URL obrázku a následně přejděte na images.google.com, klikněte na ikonu fotoaparátu, dejte možnost vyhledávat podle URL obrázku a vložte zkopírovaný URL odkaz. A vidíte více podobných obrázků.
Nyní už se nestane, že byste něco nedokázali vyhledat podle obrázku. Mnohdy se stává, že neumíme námi hledanou věc správně popsat a proto ji nemůžeme najít nebo je hledání velmi obtížné. Nyní už víte jak na to a nemusíte se trápit.

Google a vyhledávání pomocí obrázku
5 (100%)1