Čtení knih je i dnes stále poměrně oblíbenou činností, ovšem stále více se rozšiřují řady chronických ne čtenářů. Jedná se hlavně o mladší lidi s nižším vzděláním, které zajímají jiné kratochvíle, než je četba románů a dalších žánrů. U této skupiny vede hraní počítačových her a jiné obdobné typy zábavy. Mnoho z nich však lze ke čtení nalákat pomocí nízkých cen. V současnosti si můžete koupit kvalitní knihu za poměrně slušné peníze. Ovšem ne v tištěné podobě, ale v elektronické formě.

brýle na čtení


Na mobilu i tabletu


Elektronické knihy, takzvané e-booky, zažívají v posledních letech velký boom. Je to dáno tím, že čím dál tím více lidí má některý typ chytrého mobilního zařízení. Smart telefony a tablety jsou krom jiného efektivním způsobem, jak si zkrátit dlouhou chvíli při jízdě ve vlaku nebo v autobusu. Knihu si lze do těchto zařízení jednoduchým způsobem stáhnout a pak již nic nebrání tomu si ji přečíst. Někdo může namítat, že tištěná forma je daleko lepší, ovšem jsou tu i hlasy i pro e-booky. Konec konců, mobil má každý neustále při sobě, zatímco s sebou tahat těžkou knihuje břemeno navíc.
Zdarma

Za velkou část elektronických knih je samozřejmě nezbytné zaplatit. Přeci jen, jejich autoři také musí z něčeho žít.
knižní příběh

Ovšem jejich ceny nejsou nikterak drastické, naopak, většinou jsou nižší než u standardních knih. Je to logické, přeci jen, elektronickou formu není potřeba tisknout ani složitě distribuovat, takže je možné ji dát k dispozici zájemcům daleko levněji. Standardně si však dnes již lze stáhnout e-booky, které jsou zcela zdarma. Jedná se hlavně o tituly staršího data, ale to neznamená, že jsou špatné. Vždyť ty nejlepší romány vznikly v osmnáctém a devatenáctém století. Stáhnout si je můžete i na českých serverech jako jsou eKnihovna, Databook nebo FeedBooks. Samozřejmě, že tam nejsou k nalezení pouze romány, ale k dispozici jsou i jiné žánry.

 

Ohodnoťte příspěvek