V dětství nejedna malá dívka obdivuje krásné dlouhé růžové šaty s vlečkou a stříbrem vyšívané, v kterých Popelka tolik okouzlila svého prince. Snem dívek bývá takové šaty vlastnit a také v nich získat srdce prince. Jenže jak roky běží, na tyto romantické představy ženy nějak pozapomenou, a tak na plesech mnohdy vidíte modely, které na této společenské akci nemají co dělat. Ženy by si na ples měly obléknout něco nádherného, vzdušného, zkrátka něco čím svého prince okouzlí.

rudé šaty

Neodbývejte přípravy na ples

Na ples se nechystáme tak často, abychom k němu mohli přistupovat tak, že je úplně jedno, co na sebe vezmeme. Plesy se řadí mezi významnější společenské akce, které vyžadují určitý dress code. Ať už si šaty na ples budete kupovat, půjčovat nebo si je necháte ušít, měly byste nejprve zhodnotit správně svou postavu a ujasnit si, které partie by vámi zvolené šaty měly zvýraznit a které naopak lehce zamaskovat. Při výběru plesových šatů na to myslete a snažte se dát přednost toaletě, která plně splní Vaše požadavky.

ženich a nevěsta

Jak by Vaše plesové šaty měly vypadat?

Fantazii módních návrhářů ani té vaší se meze nekladou. Šaty mohou být velmi odvážné nebo naopak rafinované. Korzetové či s rukávy, s dekoltem i bez něj. Pokud se nebojíte barev, sáhněte po odstínu, který se nejlépe hodí k vašemu barevnému typu. Luxusní plesové šaty dlouhé budou vypadat skvěle na všech typech postav. Pokud jste odvážnější, můžete sáhnout po šatech nabíraných či třpytivých.

žluté šaty

Nezapomeňte na to, že byste si kromě krásných šatů měly dopřát také péči kadeřníka, vhodnou kabelku, případně rukavičky a jemné punčošky bez pevné špičky. Šaty můžete samozřejmě doplnit vhodnými šperky, dejte si jen pozor na to, abyste nebyla ověšená jak vánoční stromek. Budete-li se ve svém modelu cítit příjemně a přirozeně, projeví se to pozitivně na reakcích okolí a vy se budete moci ples užít podobně jako pohádková princezna.

Na ples se, dámy, nosí dlouhé šaty
4.7 (93.33%)3