S příchozím ochlazením se mnoho lidí musí potýkat s něčím, co pro letní období není tak typické. Podzim je nejvíce náročnější období, co se týče nachlazení a nemocí, kdy se organismus musí potýkat nejen se změnami počasí, ale i s nástupem rýmy, kašle nebo chřipky.
Jak se ale co nejrychleji vrátit do formy a opět fungovat bez potíží?
nemocná dívka

Děti jsou v jednom kolotoči pořád

Malé ratolesti se jen málokdy můžou vyhnout tomu, že nějaký čas budou muset setrvat doma v posteli a léčit se. S nimi je to však o něco složitější, protože řada léků se jim může podávat až po ukončení jejich třetích narozenin. To znamená, že si často musíte doma pomoci takzvaně přírodně a vsadit na sílu bylinek nebo pocení pod peřinou.
léky a kapesník

U rýmy je to mnohdy jako s během na dlouhou trať. Některé děti ještě smrkat neumí a tudíž se jí zbavují delší dobu, než která je pro ni typická – 7 dní.
Při dlouhotrvajícím nachlazení je vždy nejlepší, pokud s nimi navštívíte ordinaci dětského lékaře, který nejlépe zhodnotí jejich stav a posoudí, jaký druh léků je pro nich potřeba.

Dospělí si můžou pomoci i sami

Existuje několik domácích babských rad, které zaručují, že vás postaví na nohy – co nejdříve. Můžete si doma vyrobit různé sirupy nebo nápoje, které smícháte z těch nejúčinnějších surovin, které působí na nemoci.
První pomoc si můžete udělat například z:
česneku(nejméně 6 stroužků)
octa(1 – 2 deci)
medu(stejné množství jaké má ocet)
Všechny suroviny hoďte do mixéru a nechte odležet v lednici minimálně 4 hodiny. Pak si tento sirup dopřejte po lžičkách několikrát denně a uvidíte, že se vám síla brzy vrátí.

Rymovník jako vděčná záchrana

Jedná se o bylinku, která se používá v době rýmy. Pomáhá uvolňovat dýchací cesty, zbavit se hlenů a zlepšit každý váš nádech. Nejlepší variantou je uvařit si z něho čaj a pít ho po douškách několikrát denně. Nutno podotknout, že je to velká záchrana v době, kdy se rýmy nemůžete zbavit ničím jiným.
Navíc máte velkou výhodu v tom, že si nemusíte dráždit nosní sliznici přípravky, které si do nosu aplikujete, ale půjdete na ni kouzlem bylinek.