Už naše babičky toužily mít zdravé a krásné vlasy. Na rozdíl od současných žen, dosáhly zdravého vzhledu této dámské ozdoby za pomoci přírodních prostředků. V dnešní době je trendem barvení a odbarvování vlasů za pomoci kysličníku a jiných chemických prostředků, které nám narušují vlasovou strukturu. Kosmetické přípravky obvykle obsahují větší množství škodlivých parabenů a silikonů. Všechny chceme vypadat co nejlépe, bohužel někdy i za cenu toho, že asi i nevědomky sáhneme po kosmetických přípravcích, které zrovna našim vlasům nesvědčí. Výrobci nás dnes zahrnují množstvím informací o těch nejlepších a nejúčinnějších vlasových šamponech, balzámech, barvách a jiných vlasových výrobcích.

vlasy ve slunci

Jak mít krásné vlasy bez chemie?

 

Zamysleme se nad tím jakou péči vlasům věnovali naši předkové a pokusme se vrátit zpět k přírodě.

Pokud zvolíme správné a šetrné přípravky, budeme mít určitě radost z vlasů zdravých a krásných.

 

1.                  Zkuste jedlou sodu. Stojí pár korun a její účinky jsou překvapivé. Velmi dobře vám poslouží u mastících se vlasů. Sodu naneste na pokožku a po několika minutovém působení vlasy opláchněte. Přes časté používání vám jedlá soda nijak neškodí.
mytí vlasů

2.                  Jablečný ocet. Podporuje růst vlasů a příznivě působí na pokožku hlavy. Smícháte-li ho s jedlou sodou získáte účinný šampon. Vlasy budou viditelně lesklejší.
vlasy a fén

3.                  Oplachy vlasů pivem  https://www.whity.cz/domaci-pece-o-vlasy-aneb-vsadte-na-home-made/

4.                  Dalším přírodním prostředkem je vaječný žloutek. Nahradí vám vlasový balzám. Účinně působí na roztřepené konečky a vlasy bez lesku. Máte-li vlasy hodně suché a lámavé přidejte do žloutku několik kapek olivového oleje. Nechte chvíli působit a pak si vlasy důkladně umyjte.

5.                  Oplachy bylinnými odvary. Bylinné odvary můžete použít pro lesk, posílení nebo proti vypadávání a lámavosti vlasů. Proti lupům použijte oplach z odvaru lopuchu.

Používejte na vlasy přírodní prostředky
4.5 (90%)2