Vybavení do bytu by sice mělo fungovat i jako dekorace, ale ze všeho nejvíce by se mělo jednat o praktické doplňky, z nichž budeme mít větší prospěch než jen možnost kochat se novým vizuálně přitažlivým prvkem. To platí zejména o nábytku. Vzhledem k tomu, že toho by dle nejnovějších trendů mělo být v místnosti co nejméně, je důležité, aby se jednalo, pokud možno o víceúčelový nábytek. Toto kritérium bezezbytku splňují rozkládací pohovky, které mohou fungovat nejen jako místo k sezení, ale také se dají využít i jako postele.
obraz mezi okny

Nejen na spaní

Využití pro rozkládací pohovku je dost jak v malém bytečku, tak i ve velkém domově. Jedná se v podstatě o gauč, který lze několika jednoduchými pohyby přestavit do podoby postele. Majitelé menších obydlí tuto možnost ocení asi nejvíce, jelikož se takto v podstatě mohou obejít bez klasického lůžka a místo toho používat rozkládací pohovku. Tím se jim uvolní doma další místo, které mohou využít dle svých představ. Ve větších příbytcích pak může tento druh gauče sloužit jako nouzový způsob přespání pro návštěvy, které se zdrží přes noc. Navíc rozkládací pohovka má ještě jednu důležitou vlastnost, a tou je prostor navíc, do kterého je možné uložit co je potřeba. Pohodlnost jednotlivých modelů samozřejmě závisí na tom, kdo je vyrobil a také na ceně. Ne vždy však platí, že čím vyšší cena, tím pohodlnější gauč.
kocour na okně

Dbejte na kvalitu

Vzhledem k tomu, že jsou rozkládací modely určeny nejen pro sezení, ale také jako alternativa k lůžkům, je nutné, aby byly ještě odolnější než klasické gauče, zvláště pak, pokud se používají pro spaní každý den. V opačném případě se totiž může stát, že si sice koupíte poměrně drahé vybavení, ale vzhledem k tomu, že ho budete až příliš zatěžovat, nebude vám sloužit příliš dlouho. Proto je výhodné najít si výrobce, který má v tomto oboru dobré jméno.