V České republice je spousta krásných míst. Naše země je oblíbeným místem pro turisty. Samozřejmě na vrcholu zájmu se drží hlavní město Praha. Ale další místa jsou taktéž stálicí pro zahraniční i tuzemské turisty. Jedná se samozřejmě o oblast jižních Čech. Primát si tam drží pochopitelně především Český Krumlov. Velké oblibě se také těší české hory. Krkonoše, Šumava, Jeseníky, Český ráj a podobně. Mnoho lidí si cení technických a vojenských památek.
zámek Valtice
Obliba jednotlivých turistických regionů se pochopitelně mění rok od roku. Posledním rokem by se daly za skokana roku označit malebné Valtice s jejich krásným zámkem.
Historické jádro města je chráněno jako městská památková zóna. Valtice patří spolu s Lednicí do lednicko-valtického areálu a tvoří krajinnou památkovou zónu. Z přírodního členění pak patří chráněné krajinné oblasti Pálava.
 zámecká jídelna

Kraj plný historie i vinařství

Valtický zámek obývali až do roku 1945 Lichtenštejnové, kterým patřil také zámek v Lednici. Valtice obývali v zimním měsících, letním sídlem byla právě Lednice. Kromě návštěvy zámků je zde každý rok pořádáno množství kulturních akcí, například koncertů.
Valtice si mnozí spojují předevšíms vinařstvím. Valtická vína jsou lahodná a oblíbená. Najdeme zde Střední školu vinařskou, která je jediná svého druhu. O historii i současnosti vinařství Vás poučí v Národním zemědělském muzeu. Samozřejmě, když je řeč o vínu, mnozí by rádi viděli vše na vlastní oči a nejlépe si to také ochutnali.
interiér zámku
Pro tyto zájemce je určeno v areálu zámku Valtické podzemí. Řeč není o tajemných chodbách, ale o vinných sklepech. Určitě uznáte, že o takové podzemí musí být značný zájem a je tomu skutečně tak. V nabídce je hned několik typů prohlídek s různou mírou degustace. Prohlídky jsou sice pravidelné, nicméně není to jako prohlídka zámku, rozhodně stojí za to si program dopředu rezervovat.
Milovníci přírody zcela jistě ocení krásnou a malebnou oblast Pálavských vrchů.

Valtice
4.4 (88.57%)7