Některé kosmetické salony, v jejichž sortimentu služeb najdete pedikúru, nabízejí právě tuhle možnost, co to přesně znamená?
Rybičky Gaffa Ruffa jsou miniaturní kaprovité rybičky, pocházející z Turecka a Blízkého východu, se živí odumřelými a poškozenými kožními buňkami, svou čelistí bezbolestně obrušují odumřelou nebo narušenou lidskou kůži, a tím přispívají k její regeneraci. Ve svých ústech produkují enzymy, kterými likvidují bakterie v lidské pokožce, proto se hodně používají při léčbě kožních nemocí, jako jsou plísně nebo lupénky. Tento tzv. rybí peeling je bezbolestný, budete pociťovat jen lehké šimrání.
nohy po pedikúře
Rybičky Gaffa Ruffa Vám mohou pomoci s těmito potížemi:
–        odstraňují starou, odumřelou a suchou pokožku
–        zjemní ztvrdlé a popraskané paty
–        pomohou s atopickými ekzémy
–        pomáhají při léčbě lupénky
–        podporují v daném místě krevní oběh
–        regenerují kůži a pomáhají tak s hojením
–        provedou Vám kvalitní masáž pokožky.

Pokud se pro tuto proceduru rozhodnete podstoupit, je nutná důkladná příprava, v každém kosmetickém studiu, které má tuto nabídku, Vás budou instruovat:
–        den před procedurou nepoužívat žádné krémy, gely apod.
–        tři týdny před procedurou nesmíte brát antibiotika, kortikoidy, ani používat kortikoidní masti, ty by mohly rybičkám uškodit
–        před samotnou procedurou by měla být samozřejmostí důkladná hygiena.
okrasná ryba
A právě, když je zmiňována hygiena, dostáváme se k tomu, proč to někteří lidé i někteří z odborníků odsuzují:
–        někteří lidé Vám budou tvrdit, že nevíte, kolik lidí už mělo nohy v téže vodě, ale na to se dá oponovat, když jdete do veřejného bazénu, ptáte se každého, jestli se důkladně umyl?
–        odborníci zase tvrdí, že rybičky mohou přenášet různé infekce, ale oponovat se dá i zde, když rybičky mají ve svých ústech enzym, který bakterie zabíjí, jak by je mohly přenášet?

Ale samozřejmě rozhodnutí je na každém z Vás.

Zkuste místo klasiky „pedikúru v akváriu“
3 (60%)1