Ačkoli je Akureyri jedno z největších měst na Islandu, žije v něm jen něco málo přes 20 000 lidí – není tedy větší než zdejší městečka. Když se rozhodnete jet do tohoto nádherného státečku, chcete vidět okouzlující přírodní krásy, které v blízkosti jsou. Byla by však škoda nestrávit nějaký čas ve městě samotném. Osobně v něm doporučuji strávit den až dva a pak se vydat po krásách Islandu.
akureyri island
 
V blízkosti městečka se nachází jezero Mývatn, které je vyhlášenou turistickou lokalitou. Můžete se zde koupat v horkých pramenech a projít se panenskou přírodou.
Lze si zde také půjčit auto a projet si tuto zemi sami, či jet trajektem na nedaleké ostrovy Hrísey nebo Grímsey.
Samozřejmě je tady spousta aktivit limitovaných počasím. To znamená, že když přijedete v létě, máte možnost okusit jiné zážitky nežli v zimě.
godafoss island
Léto
V tomto období vás jistě okouzlí tzv. „Laufáské travní domy“ domečky stavěné v 19. století, ukazující, jak žili na Islandu v minulosti. Domečky jsou renovované a vypadají nádherně. Výbornou aktivitou je také jízda na koních po kraji. Ten jakoby vypadnul ze světa pohádek.  Oblíbenou činností  je také sledovat různé druhy velryb – v těchto končinách jsou velmi běžné, nebo jít navštívit místní botanickou zahradu vybudovanou v roce 1912.
domy na Islandu
Zima
K zimě patří Vánoce. Jestli chcete navodit tu pravou vánoční atmosféru, navštivte místní Vánoční dům – malý dárkový obchod, který je původně typickým rybářským obydlím, ovšem je stylizován do barev Vánoc. Jsem si jist, že lidé milující svátky klidu se zde budou rozplývat. Dále zde můžete lyžovat po celou zimu na horách zvaných Hlidarfjall. Sezóna zde trvá klidně přes 180 dní. Provozují se tu také pivní lázně, a když budete mít chuť a trochu štěstí, uvidíte polární záři – třeba při výletě po nádherné zasněžené krajině.
Tolik a mnohem více toho najdete v okolí malého městečka Akureyri. Tak HALLÓ a určitě se zde podívejte!

Akureyri – úžasná destinace na Islandu
5 (100%)6