Určitě mi mnoho lidí dá za pravdu, že pořád panuje názor, že vysoká škola je důležitá. Většina rodičů chce dát svoje děti na vysokou školu. Často na obory, které děti nebaví, ale mají potenciál k velkému platu.

vstup do školy

Vysoká škola je určitě dobrá volba. Ale přemýšlejme nad jednou věcí. V dnešní době je velice málo vyučených lidí v oborech. Po takových lidech je dnes poptávka, proto mají poměrně jistou práci. Nemusí se bát, že pokud se jim někde nebude líbit, tak by nesehnali práci jinou. Mladí lidé najdou uplatnění v tomto oboru i v zahraničí, tudíž mají jistotu velice slušného platu.

otevřená učebnice 

Vysokoškoláci

 

Je jasné, že pro mnoho profesí je potřeba mít vysokou školu. Podívejte se na to z jiného pohledu. Tím, že stále více mladých lidí chodí na vysoké školy, tak se logicky snižuje i možnost uplatnění na trhu práce. Vysokoškoláků je větší množství než poptávka na trhu. Navíc je zde další velké riziko a tím je praxe. Když se podíváte na inzeráty, tak všude chtějí praxi. Jenže kde chcete praxi vzít, když jste dokončili školu? Pokud studujete na vysoké škole, je potřeba určitě dělat při studiu praxi, tedy chodit do práce. Jedině tak lze zajistit, že se po škole dostanete ihned do zaměstnání.

 školní literatura

Pokud se budete rozhodovat o tom, jak mají vaše děti studovat, tak vezměte v úvahu veškeré aspekty. Určitě je dobré naslouchat dětem. Není dobré děti úplně nutit do studia. Nejhorší je chodit do školy z donucení. Pokud vaše dítě není studijní typ, tak určitě zvolte například učňovský obor. Věřte, že ani v tomto oboru se dítě neztratí. Pamatujte na to, že ne každé dítě je studijní typ a je dobré se v tomto poradit i s třídním učitelem, který má o žáku přehled a může poskytnout nějaké rady. Není od věci si sednout s vaším dítětem a popovídat si o jeho budoucnosti.

 

V případě rozhodnutí pro vysokou školu zvažte i obor studia. Určitě je dobrým oborem právník. Právníci budou potřeba vždy a mají se většinou velice dobře. Tedy o práci v tomto oboru nemusí mít nikdo starost. Dobrý oborem je také ekonomika, marketing a podobné obory. Vždy dobře rozmýšlejte, jak to vidíte vy a jak vaše dítě. Držím palce při rozhodování a pamatujte si, že vysoká škola není všechno. Není důležité, jakou školu budu vaše dítě studovat, důležité je, jaký z něj bude člověk a jak se zařadí do společnosti.

Je důležitá vysoká škola?
2.5 (50%)2