Splitová klimatizace vám možná moc neřekne, ale pod pojmenováním nástěnná už jistě budete vědět, o co se jedná. Byt, dům nebo kanceláře umí dostat na teplotu nám příjemnou a rozhodně se nemusíte obávat toho, že by vás její chod nějak výrazně rušil, proto není problém ji instalovat i tam, kde spíte. Ovládání není nic složitého, zvládnou ho i děti, slouží k němu ovladač a regulovat se dá i pomocí programu staženého do mobilu nebo jiného zařízení.
okno nad klimatizací.jpg
Nemusíte mít ani strach z toho, že by narušila vzhled místnosti a působila tam nějak nepatřičně a ošklivě. Klimatizace má dvě části, jedna z nich je umístěna venku a druhá uvnitř objektu. Její práce se dá přirovnat k práci ledničky. Obě části jsou k sobě spojeny hadicí, kterou proudí chladný vzduch z venkovní části do té vnitřní. Stejně jako má své výhody, má i svoje zápory .
ovladač ke klimatizaci.jpg

Nevýhody

Pokud se rozhodnete pro split, tak počítejte s tím, že to bude finančně náročnější a pokud neovládáte instalatérské práce, neobejdete se bez pomoci odborníka, instalace trvá přibližně dva dny. V potaz také berte to, že pokud si instalaci budete provádět vlastními silami, nebude se na ni vztahovat záruční doba. Je tedy rozumnější svěřit vše do rukou specialisty, i když se tak prvotní náklady o něco málo zvýší. Problémy mohou nastat těm, kteří bydlí v bytovém nebo panelovém domě, vnější část, pokud nejste majiteli balkonu nebo lodžie, je nutno upevnit přímo na fasádu, v tomto případě byste museli žádat o souhlas ostatní nájemníky.

Výhody

Velkou jedničku můžeme dát splitové klimatizaci za její vysoký účinek a tichý chod. Přísun vzduchu se dá regulovat pomocí klapky. Využití klimatizace ve více pokojích zajistí systém multisplit, ten dokáže jednotlivé místnosti ochladit podle jejich individuálních potřeb.

Mobilní a levnější

Levnější verzí klimatizace jsou mobilní přístroje, které se zbavují tepla z místnosti jeho odvodem ven. Nepotřebujete se pouštět do žádné montáže a výhodou je kromě nízké ceny také její nenáročnost a snadná manipulace s ní.