Zvažujete-li, že se vrhnete do víru podnikání, že se dobrovolně vzdáte zaručené osmihodinové směny, že budete na sebe makat, od rozbřesku do pozdní noci, že budete hlavně zpočátku do svých projektů vrážet veškeré své volné peníze, zřejmě chcete začít podnikat. Kromě přemýšlení, jestli to unese vaše rodina, jaký dopad to bude mít na váš soukromý život, budete také asi přemýšlet, jak začít podnikat pokud možno bezpečně a co nejrychleji.

Máte-li projekt, začněte podnikat

Určitě vás napadnou tyto varianty jak vyřešit svůj podnikatelský start. První z nich je, že si firmu založíte sám, případně že založením pověříte nějakého advokáta, či firmu, která se zakládáním zabývá. Druhá možnost, která vás bezesporu napadne je, že si najdete firmu, která končí s podnikáním, a pakliže ta bude nabídnuta k prodeji, tak si ji prostě koupíte. Třetí možnost je koupit si firmu, kterou někdo založil jen za účelem jejího dalšího prodeje. Takové společnosti s ručením omezeným se nazývají ready made.

Když se zamyslíte, v podstatě ihned u první možnosti narazíte na vlastní neznalosti zákonů, zákonných postupů a procesních postupů. Nechat zakládání na advokátovi, zase nemusí být zrovna tím nejrychlejším způsobem. Vy přece potřebujete začít podnikat co nejdříve. Včera bylo pozdě.

Na založení firmy stačí mobil, a ověření podpisů

Na první pohled lákavá představa zakoupit končící společnost je lákavá právě jen na ten první pohled. Nikdy si totiž, i přes zapřísahávání prodávajících, nemůžete být zcela jisti tím, že vám nebyly zatajeny žádné skryté závazky, neuspokojené objednávky na něž by se stahovaly smluvní pokuty, či nějaké další úvěry mimo bankovní sektor. Tyto kostlivci mohou vypadnout ze skříně třeba až za několik let. Samozřejmě s tučnými úroky nesplacených pohledávek.

Třetí varianta je asi ta nejbezpečnější. Vyhledejte si například firmy na prodej v Ostravě. Ta Ostrava není podmínkou. Naleznete seznam ready made společností, které již zítra mohou být vaše. Během pár dní pak vaše vlastnictví potvrdí Obchodní rejstřík.