Když my lidé někde bydlíme, pak tam bydlíme obvykle rádi. A pokud tam třeba zase až tak rádi nebydlíme, přesto jsme rádi, že aspoň někde bydlíme. Máme svůj byt nebo dům, a dokud se nám v životě daří, takovou nemovitost si udržíme a máme své jisté.

Jenže lidé také někdy chybují. A i když nechybují, nemusí jim přát osud, a pak se dostanou třeba i do krajně nezáviděníhodné situace. Napřed nezvládnou zaplatit to, pak i ono, objeví se upomínky, pokuty, penále a jiné sankce, naskakují úroky z prodlení a vše může nakonec dojít až tak daleko, že si na dotyčné zoufalce začne brousit zuby exekutor. A to už je skutečně na pováženou, protože pak může člověk přijít o lecjaký a třeba i o skoro veškerý majetek. A může ztratit třeba i onu střechu nad hlavou, nemovitost, ve které žije.

kanadské mince

Je to samozřejmě zoufalá situace, ale stává se to. A není to nic neobvyklého. A když k tomu dojde, člověk si zoufá. Protože třeba ani neví, kam se vrtne, až ho vystěhují.

Jenže ani člověka s největšími finančními problémy vystěhovat nemusí. A to ani když tento není schopen vyrovnat své finanční závazky. Dá se totiž využít zpětný leasing nemovitostí, který dává majitelům nemovitostí možnost tyto před exekucí zachránit.

dolary a domek

Člověk prostě prodá svoji nemovitost společnosti, která se na takový leasing specializuje, a ta za něj vyrovná všechny závazky. Čímž se onomu zoufalci výrazně zlepší jeho situace, a přitom tento může i nadále zůstat žít doma. Jenom už mu tato nemovitost nepatří. Může tu žít i nadále, a pokud si dá následně své věci do náležitého pořádku, může si zmíněnou nemovitost klidně kdykoliv odkoupit zpět a stát se znovu jejím majitelem. Až nebude hrozit, že bude tato zabavena exekutory.

A když se nad tím zamyslíte, je to vlastně to nejoptimálnější řešení pro všechny, kdo se ztráty své nemovitosti oprávněně bojí. Protože kdo by chtěl skončit na ulici, když může zůstat doma, že?