Je to dominanta domu

Velké stavební celky nebo vestavěný nábytek na míru bývají dominantními prvky obytného prostoru. Výjimkou nejsou ani schodiště. Ať už si necháte postavit schody přímé, lomené nebo vřetenové, půjde o výrobek, který stěží někdo přehlédne.

rodina na schodech

Některá schodiště budí až luxusní dojem, dnes je možné zhotovit výrobky pozoruhodného vzhledu, nad nimiž laik žasne, jak může někdo takový výtvor vyprojektovat a sestavit. My, kteří schodiště FA Havlíček nevyrábíme, ani nejsme povoláním architekti či stavbaři, obdivujeme řemeslnou dovednost a nápaditost, kterou pak užíváme mnoho desítek let.

Užívejte schody mnoho desítek let

Životnost schodišť může být ne desítky, ale i stovky let, jestliže půjde o výrobek špičkové kvality, může to s ním dopadnout podobně, jako na některých hradech a zámcích. Pro nás je ovšem podstatné být „tady a teď“ a užívat schody, jak to jen jde.

dřevěné schodiště

Nenechte schody ležet ladem – uznáváme, že schodiště může být skutečným okrasným klenotem v domě, ale to neznamená, abychom se na ně chodili jen dívat. Chůze po schodech je nesmírně zdravá:

Uleví vám od psychického tlaku – chůze po schodech velmi namáhá dolní končetiny, tedy hlavně svalovinu stehen, hýždí a lýtek. Jsou to nejmohutnější svaly v našem těle a jsou také náležitě prokrvovány. Budete-li je zaměstnávat, budete posilovat srdce a krevní oběh a současně s tím se rychleji do krve uvolní hormony dobré nálady. Chození po schodech je perfektní antistres a nemusíte kvůli tomu ani chodit do posilovny nebo brát antidepresiva, dopřejte si každý den alespoň pět minut běhání nahoru a dolů a uvidíte, jak vám to prospěje.

Choďte po schodech i se zátěží, např. s batůžkem a se závažím, tím nahradíte posilovací stroje a budete na tom zdravotně lépe, než většina populace. Pevné a svalnaté nohy jsou základ a potvrdí vám to každý vrcholový sportovec.