.


Těžba Bitcoinu se už nevyplatí, proto jsou v dnešní době na řadě jiné druhy kryptoměn. Mezi další alternativní kryptoměny, se řadí právě Monero, které má hned několik výhod najednou. Jedná se o levnější měnu. Tato měna byla vytvořena v roce 2014, takže se jedná o poměrně mladou virtuální měnu. Její hlavní předností je anonymita.
těžba kryptoměn.jpg
a)      Čím se liší od ostatních?
Tato virtuální měna, na rozdíl například od klasického bitcoinu, je založena na metodách CryptoNote protokolu.
b)     Jak se těží?
Těžba není složitá. Patří mezi ty jednodušší. Těžbu je možné zvládnout pomocí RIGu s kvalitními grafickými jednotkami.
Monero miner je klasický RIG osazený základními součástkami.

.

Jak těžit co nejefektivněji?

Tato alternativní kryptoměna se těší čím dál tím větší oblibě. A to nejenom z hlediska jednodušší těžby, ale také například z důvodu anonymity. Jistě vás bude zajímat, jak těžit co nejefektivněji. Jelikož není těžba nijak zvlášť složitá a náročná, tak budete potřebovat pouze správně nastavený a dostatečně výkonný RIG. Nezapomínejte však, že RIG byste měli mít osazený špičkovými komponenty, abyste těžili co nejefektivněji. Ideální případ je, když máte více jak 4 osazené jednotky GPU. Nezanedbávejte ani správný software, který je nedílnou součástí kvalitní těžby. Profesionálové si potrpí na kvalitní a správný software, bez kterého by monero mining byl vlastně nemožný.
těžba internetových měn.jpg
Počet mincí této měny není omezen. Ovšem jejich emitace je regulována. Tato měna se těží po blokách. Výhoda tkví v tom, že na rozdíl od klasického Bitconu, který vytěží pouze 1 MB, můžete Monera vytěžit více. Všechno se přizpůsobuje vytíženosti sítě. Jakmile není síť tak vytížená, zvýší se těžba bloků. To v praxi znamená, že čím více bude provedených transakcí, tím nižší budou poplatky na jednu transakci.
Monero má zkrátka v sobě svůj vlastní potenciál. Využijete ho také?

Monero miner, mining a těžba
4.5 (90%)2
.