Lidská společnost se neustále vyvíjí a spolu s ní i módní trendy. K tomu, aby byl nějaký módní prvek přijat, stačí někdy docela malý krůček, drobnost, malichernost, co nás osloví, a potom se sami ani nestačíme divit, jak rychle se některé události odehrávají. Vzpomeňme kupříkladu na kalhoty do zvonu. Ještě v roce 2003 nikdo po nich ani nevzdechl a o 5 let později se žádné jiné tvary kalhotových střihů prakticky nevyráběly.
Na své objevení teprve čeká overal. Pochopitelně nejde o nic nového, vždyť jej jako montérky používají automechanici, lakýrníci, truhláři, zámečníci a další dělnické profese. Na jeho výhody nedají dopustit. Overaly se však objevují mimo to mezi lidmi velice zřídka, častěji snad jen ve sci-fi filmech jako kosmický praktický a účelný oděv na vesmírných výpravách. Čím je tak zajímavý a jedinečný?
dítě v lacláčích
Nosný prvek ramen – lidská bedra unesou skutečně hodně, a to platí i tehdy, zavěsíme-li na ně oděv. To dobře znají muži, kteří namísto opasku u kalhot volí šle. Overal zavěšený na ramenou nepřekáží, neškrtí, nesouká se, nepadá, neobtěžuje, prakticky o něm nevíme.
Skladnost – jednoduše se skladuje jako jeden kus oděvu. Zavěsíte jej na ramínko nebo složíte a nepotřebujete oddělený prostor pro kalhoty, košile, mikiny, saka apod.
Bezstarostnost – některé části oděvů a módní doplňky svádí poutat neustálou pozornost a my se pak nemůžeme plně věnovat jakékoli činnosti. Tento typ odívání celý proces usnadňuje, můžeme se lépe soustředit na práci i na zábavu.
Pro každou příležitost – jestliže zvolíme vhodnou barvu, střih, vzorování, tak jej můžeme obléci pro všechny možné příležitosti. Není pravda, že by byl příliš uniformní, může být jedinečný stejně jako všechny ostatní typy oblečení.
bezpečnostní oděv
Přiléhavý nebo volný– v závislosti na druhu materiálu lze využít jeho předností do jedinečného stylu. Tím může být ležérní prvek, oděv naprosto volný, kde vzduchová hmota zároveň izoluje pokožku od chladu okolního prostředí. Těsné přiléhavé modely dají naopak vyniknout kráse tělesných tvarů, což se teprve projeví u ženského těla. Vhodně zvolený opasek může tento jev ještě zvýraznit

Overal jako symbol kosmického věku
3 (60%)2