Jestliže byste rádi založili svůj vlastní e-shop nebo chcete jen tak prodávat věci na internetu, pak vám v našem dnešním článku poradíme, s jakým zbožím na trhu rozhodně neuspějete. Některé položky vás možná ani nepřekvapí. Jestli vás to zajímá, pak byste rozhodně měli pokračovat ve čtení dále.
velký supermarket.jpg
I když se to nezdá, živit se prodejem přes internet vůbec není nic jednoduchého. Mnohdy to chce opravdu velkou trpělivost a nejen to.
Možná vás ani nepřekvapí, že Česká republika patří mezi e-shopové velmoci. Podle odhadu má Česko více než 20 tisíc internetových obchodů a každý den vznikají nové a nové. Prosadit se proto s e-shopem rozhodně není nic jednoduchého, protože konkurence je opravdu velká.
Pokud nějaký ten e-shop vlastníte a máte pocit, že se vaše zboží neprodává v takovém množství, jak byste chtěli, pak je asi na vině sortiment.
Mezi první takovou položku, se kterou zrovna nečekejte úspěchy, patří spotřební elektronika a PC. Jestliže se totiž nedostanete z kategorie dalšího běžného zakladatele e-shopu, pak od toho raději ruce pryč. Na trhu totiž existuje řada gigantů jako je například Alza.cz nebo Czc.cz. Opravdu zakládat e-shop s elektronikou nebo PC se nevyplatí.
mobil a tužka na sešitě.jpg
Další je tzv. bílé zboží. Jedná se o spotřebiče jako je lednička, pračka apod. Nedoporučuje se to z obdobných důvodů jako elektronika a PC. Na trhu existují opět větší giganti, kteří v tom prostě umějí chodit.
Není to vhodné dokonce ani s potravinami, hračkami nebo oblečením. Je opravdu mnohdy lepší se do těchto kategorií nemíchat, pokud se například nebudete věnovat jedné konkrétní věci, jako je tomu například u hraček a to konkrétně výrobě panenek nebo autíček.
Možná si teď říkáte, kde byste to tedy měli zkusit. Než do toho vůbec půjdete, měli byste se zamyslet nad tím, zda to bude jen nějaký přivýdělek k vaší práci, nebo na tom založíte váš byznys. Na samém začátku je důležité zamyslet se vůbec nad tím, co od e-shopu čekáte. Zkusit to můžete samozřejmě v každé oblasti, ale musíte předem počítat s tím, že i za tu tvrdě odvedenou práci ve výsledku nemusí být vůbec nic.

Zboží, se kterým na trhu rozhodně neuspějete
4.3 (85%)4