Pokud nechce někdo bydlet pod mostem nebo v jeskyni, potřebuje si najít domek, případně alespoň byt. Což o to, možností jsou, ne že ne. Problém je, že jsou pro valnou část obyvatelstva nedostupné. Řeč je teď hlavně o obytných nemovitostech k prodeji, jejichž cena je skutečně už několika let velice vysoká. Problém navíc je, že narůstá dál, takže možnost pořídit si vlastní střechu nad hlavou bude pro valnou část českých obyvatel stále obtížnější. Dříve bylo možné se spolehnout alespoň na hypotéku, avšak ta dnes také není pro každého. Podmínky k jejímu získání se totiž radikálně zhoršily, což je samozřejmě velký problém.

Domek s mincemi

Naštěstí se nic nejí tak horké, jako se uvaří. Bydlet ve svém je možné i bez toho, aniž bylo potřeba platit za předražené byty, potažmo rodinné vilky. Ale jak toho docílit? Jednoduše, koupit si kvalitní mobilheim. I když jsou i lepší možností, žádná z nich není cenově tak zajímavá.

Komfortně zařízené obydlí

Bydlet v mobilním domku se může možná někomu zdát trochu pod úroveň a je pravda, že ještě před dvěma třemi desítkami let tomu tak bylo, nicméně v současné době je situace přeci jen trochu odlišnější. Hlavně nejmodernější verze domků už jsou zařízeny velmi komfortně, a dokonce poskytují i pro menší rodiny i docela dost místa. Samozřejmě, že v tomto ohledu by to mohlo být lepší, nicméně je vždy něco za něco. Nejedná se však o žádné maličké garsonky na kolech, ale o plnohodnotná komfortní obydlí s velmi dobře a moderně zařízeným interiérem.

Domek s plotem

Příjemným bonusem navíc je, že novopečený majitel většinou s úřady neřeší nic, případně jen pár maličkostí. O všechny dokumenty se obvykle postará prodejce, což je velmi příjemná změna oproti koupi vlastní nemovitosti. Mobilní domy totiž nespadají do kolonky staveb, a tak se na ně nevztahují stejně přísná pravidla, jako právě na nemovitosti, zvláště ty, které je možné obývat.