I když to zatím tak nevypadá, za několik dní tu máme alespoň kalendářně léto. Mnoho z nás se jistě těší na první příležitost, kdy bude moci vyrazit na koupaliště nebo jenom tak lenošit někde u rybníka. A jelikož s největší pravděpodobností i letos bude cestování do zahraničí značně omezené, je dobré začít pomalu uvažovat, zda by se nevyplatilo svou zahradu ozvláštnit alespoň malým bazénem.

muž ve vodě

Dříve bylo vcelku běžné, že lidé vyrazili kvůli osvěžení k nedalekému rybníku, voda byla vzhledem k okolnostem čistá a koupání tak nic nebránilo. Lidé ve městech zase využívali služeb veřejných koupališť a bazénů, které bývaly mnohdy otevřené až do prvních zářijových dní. Jenže situace se za posledních několik let rapidně změnila. Stále více můžeme pozorovat vysoké výkyvy teplot, kdy jedno léto se choulíme pod deštníky a skoro nazouváme zimní boty a další léto strávíme raději ve stínu, neboť teploty šplhají vysoko nad 30°C. Vysoké teploty i velké výkyvy počasí mají za následek zhoršení stavu stojatých vod, už v půlce července je tak na řadě toků koupání zakázáno. Porušení se trestá vysokou pokutou a vyrážkou pro citlivější jedince jako bonus.

děti v bazénu

Koupališť každým rokem přibývá, ale je jich stále žalostný nedostatek. Je tedy vcelku pravidlem obrázek přeplněného koupaliště, kde se tísní doslova hlava na hlavě. Ne každý má pak takovou kuráž, aby své téměř obnažené tělo veřejně vystavil a dal všanc zkoumavým pohledům. I z tohoto důvodu pomalu ale jistě přibývá zahrad, které nabízí jako způsob osvěžení vlastní bazén.

Aby byla voda v něm čistá po celou koupací sezónu, je zapotřebí pravidelná údržba vody. Skvělým pomocníkem je bazénová filtrace, bez které si řada lidí už nedokáže bazén představit. Písek do filtrace není nikterak drahá záležitost a životnost bazénového příslušenství je poměrně vysoká.