Bublinovou fólii známe hlavně jako balicí materiál. Dobře se však uplatní i při zakrývání předmětů.

Zakrývání předmětů při práci

Vrtání do zdi – když se vrtá do zdi příklepovou vrtačkou, hodí se k tomu i odsávání např. běžným vysavačem. Někde je však odsávání obtížné (u špatně dostupných ploch) a rozhodně nikdy není nasávání prachu stoprocentní. Vždy se vyplatí zakrýt blízké okolí, kam dopadá nejvíce prachu svou vahou, prach z vrtání je navíc velmi jemný a špatně se od něj čistí jakýkoli povrch. Bublinková fólie je dostatečně pevná, aby se neprotrhla a aby tento proces hravě zvládla.

bublinková fólie

Malování místnosti – v Česku se stále udržuje v řadě domácností tradice malovat vlastními silami. Není to obtížné a s trochou cviku si s tím poradí i ti méně šikovní a zruční jedinci. Klíčem k úspěchu je kromě přípravy povrchu, oškrábání staré malby a důkladné penetrace i zakrývání předmětů, které v místnosti zůstávají. Jsou to především dveře a futra, okna a okenní rámy a samozřejmě i podlaha. Zapomeňte na velmi tenké fólie, které se za tím účelem prodávají, a vsaďte raději na osvědčenou bublinovou fólii navinutou v roli. Díky bublinkám se fólie nekrabatí, je dostatečně pevná, kompaktní a snadno přichytitelná lepicí páskou. Dobře poslouží i na podlaze při malování i škrábání, a to mnohem lépe, než např. noviny a časopisy.

duhová fólie

Řezání a broušení dřeva – někteří kutilové nebo modeláři potřebují občas ve svém pracovním prostoru odříznout kousek masivního dřeva či dřevotřísky, případně materiál upravit rašplováním, hlazením či broušením. Dřevěné piliny a dřevitý prach se pak usazuje všude kolem a napomáhá tomu i zvířený vzduch. Čím lépe zakryjeme okolní předměty, tím méně úklidu nás pak čeká. Bublinková fólie je pro tyto účely ideální, nashromážděný prach pak jednoduše s fólií shrneme a sbalíme a venku vyklepeme, takže pak můžeme fólii opět uskladnit na další podobné využití.