Elektrocentrály jsou velmi užitečné stroje, protože nám zajistí výrobu elektřiny i na nedostupných místech. Řekneme si, jakou si pro své účely vybrat.

Výběr elektrocentrály pro své účely

Potřebné zařízení

Vedení elektrického proudu je u nás velmi husté, takže na něj je napojena většina nemovitostí k trvalému bydlení či vykonávání nějaké pracovní činnosti. Elektřina je potřebná v dnešní době opravdu velmi často, protože pohání i běžné stroje a zařízení. Při takové stavbě či jiném úkonu nemáme mnohdy možnost přijít se šnůrou a zapojit ji do zásuvky, protože tu nemáme vlastní rozvody elektřiny. Z tohoto důvodu se vyrábí elektrocentrály, které běží na benzín či naftu, takže je můžeme používat i uprostřed ničeho.

výroba elektřiny

Princip je takový, že spalovací motor pohání alternátor či dynamo, takže k provozu stačí běžné věci jako normálnímu motoru. Sem řadíme přístup vzduchu a dostatek paliva. Nesmíme podceňovat ani pravidelnou údržbu, kam patří měnit filtry a kapaliny, kdy nejdůležitější je olej, který nám zajišťuje správné mazání motoru. U spolehlivého produktu se nemusíme obávat nějaké poruchy, protože vnitřní součástky jsou kvalitní.

Odlišné produkty

Pokud se podíváme na výběr, tak zjistíme, že výběr je opravdu slušný. Z toho plyne, že záleží dost na výběru, abychom při používání byli zcela spokojeni. Obecně platí, že čím více půjdeme s výkonem nahoru, tak tím více peněz zaplatíme. Ovšem výkon nesmíme podcenit, protože elektrocentrála by nestačila. Nejprve si musíme rozmyslet, jestli chcete jednofázovou či třífázovou. Elektrocentrála 230V poskytuje proud jako v běžné zásuvce, takže mnoha zákazníkům postačí.

mobilní generátor

Když však chceme napojit míchačku, tak musíme zvolit třífázovou, kdy zásuvka je na patici s pěti kolíky. Potřebný výkon si můžeme spočítat podle příkonu spotřebičů, kdy platí zjednodušení přepočet, že pro 1 kVA stačí pro 0,8 kW. Myslete na situaci, když bude zapojeno více náročných spotřebičů najednou a k tomu připočtěte alespoň malou rezervu. Prověřenými značkami je třeba Honda, kdy můžeme mít jistotu, že stroj bude sloužit velmi dlouho.