V životě nastanou situace, kdy přijdete o zdroj elektrické energie. Může jít o plánované situace, jako oprava rozvodné sítě nebo také neplánované, jako je ostřižení od elektrické energie. Ať už se však vyskytnete v jakékoliv situaci, bude se vám hodit nějaký spolehlivý zdroj energie, který pokryjete veškerou potřebu, kterou vaše domácnost nebo firma má.

elektřina

Není to jenom o odstávkách

Kromě odstávek může mít diesel agregát i jiné využití, a také zpravidla v praxi má. Tohle využití spočívá v napájení různých událostí, respektive zařízení, které jsou k těmto událostem potřebné. Příkladem jsou různé festivaly či kulturní akce, které se pořádají mimo rozvodnou síť. Právě tehdy nejvíce oceníte výhodu tohoto zařízení, kterým je nezávislost. Stačí mít dostatek paliva, kterým budete agregát zásobovat, a nic nebude bránit tomu, abyste vyráběli elektrickou energii.

Má to nějaké nevýhody?

Při provozu vznikají spaliny a hluk, a proto je zřejmé, že tohle zařízení není možné provozovat tehdy, když jsou kladeny určité nároky na hluk a emise. Proto si ujasněte, zdali vám tohle zařízení může reálně posloužit. Pokud provozu nebude nic bránit, můžete si vybrat, jaké zařízení ke svým účelům využijete. K dostání jsou zařízení nejrůznějších typů:

  • Určená pro lokální potřeby – pro napájení malých elektrospotřebičů, například při letním grilování apod.
  • Potřeby celých domácností – větší agregáty, které dokážou pokrýt potřebu menších či větších domácností
  • Velké elektrocentrály – slouží pro napájení náročnějších pracovních zařízení a nástrojů mimo rozvodnou síť
  • Diesel agregáty největších rozměrů – zastanou spotřebu elektrické energie pro velký průmyslový objekt nebo nemocnici, avšak za cenu větší spotřeby paliva

proud

Nyní již víte, z čeho máte možnost vybírat. Proto neváhejte učinit výběr, kterého nebudete litovat, a díky kterému budete moci vyrábět vlastní elektrickou energii.

Ohodnoťte příspěvek