Jako útočiště před okolním světem – kdo má vlastní zahradu s pergolou, může této skutečnosti využít ve svůj prospěch v okamžiku, kdy se domů vracíte vyčerpaní ze zaměstnání nebo z pobytu v městské aglomeraci. Kontakt s některými lidmi totiž doslova odsává z aury energii a my se pak cítíme nesví, otrávení, nevrlí, protivní a roztěkaní, anebo unavení, že jsme zralí ? tak akorát ulehnout do postele. Není třeba však ihned zaujímat ležící polohu na gauči, stačí přichystat svačinu a odnést si ji ven, pod pergolu. Rázem si uvědomíte, jak velkým množstvím energie vás zásobuje okolní rostlinný svět, stačí toho využít, uvolnit se a relaxovat. Na zahradě se v takové chvíli můžete cítit mnohem lépe, nežli doma, kde máme jen pár pokojových rostlin.

zástěna pergoly

Jako kreativní prostředí – pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany jsou typickým místem, kde se lidé schází na kus řeči, případně na posezení u kávy se zákusky, či přímo nějakým větším dopoledním či odpoledním menu. Kromě pohoštění si sem můžete přinést i počítač, pustit se tu do vyšívání, batikování, šití na šicím stroji, opravování domácích spotřebičů, zhotovování výrobků ze dřeva, přesazování pokojových rostlin, malování obrazů, vytváření sváteční výzdoby či jídelního menu anebo stříhání vlasů členům rodiny, pokud to umíte. Uvědomte si, že pod pergolou bývá dostatek místa, je tu spousta klidu, čistý vzduch, více energie z okolního prostředí a dostatek soukromí.

zahradní pergola

Jako prostor pro dětské hry – pro děti je prostor pod pergolou ideální pro jejich tvůrčí zábavu. Možná si vybavíte, jak jste v dětství velice rádi vyhledávali různé úkryty, stavěli domečky a bunkry a měli své vlastní zázemí v prostředí, které je vám blízké, buď na vlastní zahradě, nebo na chatě či nedaleko odtud v nějakém polním úvozu, na okraji lesa atp. Děti mohou mít pod pergolou rozloženou i autodráhu nebo železniční modely, záleží hlavně na vás, do jaké míry jim povolíte tento prostor zabírat jen pro tyto účely.