Jaký máte názor na peníze? Byli jste vychováni v tom, že peníze nejsou všechno? Věříte tomu, že je to pravda? Naše generace byla vychována v tom, že důležité je být slušný, pracovitý a skromný. Peníze nejsou tolik důležité. V dospělosti dochází k určité konfrontaci hodnot. Nedělejte stejnou chybu při výchově Vašich dětí. Být pracovitý a slušný se rozhodně nevylučuje s tím, že peníze jsou důležité. A je třeba se to učit už od dětství. Respektive peníze samy od sebe důležité nejsou, ale jsou zapotřebí na důležité věci.
ruličky z bankovek
Peníze jsou špatné, když je člověk považuje pro uspokojování svých soukromých potřeb. Dělat si radost samozřejmě není nic špatného, ale člověk by neměl myslet jen sám na sebe.
Něco jiného je, když peníze využíváme pro uspokojování potřeb našich nejbližších. Vydělávat dostatečné množství peněz k zajištění důstojného života našich nejbližších to představuje jednu z forem zodpovědnosti. Pokud máte děti, určitě víte, co to obnáší.
 kufr s dolary

Postarat se o své nejbližší hodně stojí

Postarat se o příjemné a kvalitní bydlení a vyváženou stravu, zajistit vhodné volnočasové aktivity pro děti, které rozhodně nejsou nejlevnější, pomůcky do školy, tábory, ozdravné pobyty, oblečení, dovolená. Všichni víme, jak peníze létají z okna a to jen na uspokojování těch nejzákladnějších věcí. A co teprve, když se jedná o nějaký nadstandard.
A co třeba partner nebo partnerka? Nezaslouží si být hýčkán a pořídit nějakou vysněnou či vytouženou věc představuje způsob, jak udělat blízké osobě opravdovou radost.
mince na lžíci
Pokud se Vás někdo zeptá, jaký je Váš vztah k penězům, vůbec se nemusíte stydět za to, když odpovíte, že peníze jsou pro Vás důležité.
Nemluvě o tom, že dobře situovaný člověk může udělat mnohem více pro druhé. Má prostor pro to být velkorysý. Může daleko více uplatňovat požadavky takzvané občanské zodpovědnosti.

Peníze nejsou všechno?
3 (60%)2