Nepřejete-li si, aby vaši potomci neustále kynuli a do dospělosti si s sebou z dětství vzali nadváhu či dokonce obezitu, měli byste je naučit cvičit.

Vhodné cvičení proti nadváze

I přesto, že jsou sportovci pro mnohé vzory, na stavu naší společnosti to příliš nevypadá. Valná část jedinců v naší kotlině totiž má nadváhu, mnozí z nich jsou k tomu navíc i obézní. Nejedná se ale pouze o estetický problém. Lidé s příliš velkým nadbytkem kilogramů mohou s postupem času získávat různé druhy nepříjemných onemocnění, a to jak klasických, tedy fyziologických, tak i těch duševních. Hlavně ženy s nadváhou kvůli svému tělu často psychicky trpí. Úprava jídelníčku a pravidelný pohyb by měl tento druh potíží poměrně efektivně zlikvidovat.

Tranpolína na pláži

To platí nejen pro dospělé, ale čím dál tím častěji i pro mladistvé. Ti se v posledních několika letech přesunuli z hřišť, parků a stadionů do obýváků k televizi nebo herní konzoli. Není tedy divu, že i mladší generace začínají povážlivě mohutnět, což je rozhodně nepříjemný trend, se kterým by se mělo co nejdříve něco dělat. Ideální je samozřejmě naučit mladé sportovat, ale k tomu je třeba motivace. Na ty nejmenší by mohla zabrat třeba dětská trampolína.

I přesto, že na každou druhém dětském hřišti trampolínu najdete, jsou vesměs takřka nevyužívané, a to je velká škoda. Nejedná se totiž o žádnou zábavnou hračku, i když skákání skutečně zábavné je, a to i pro dospělé, ale o cvičební nástroj s velmi dlouhou tradicí. Jeho používání vám dokáže zlepšit nejen celkovou fyzickou kondici, ale zároveň posílí nohy, břicho a záda. Jde skutečně o velice efektivní způsob, jak shodit nějaký ten kilogram navíc. A to jak pro dospělé, tak hlavně pro ty nejmenší.

Zdravý pohyb pro děti

Ochranné doplňky

Pokud si trampolínu na zahradu pořídíte, neměli byste si vybírat žádný levný model, ale koupit si nějakou lepší verzi. Tu většinou poznáte podle zvýšené nosnosti a přítomnosti ochranných doplňků typu ochranná obvodová síť, respektive obaly na pružiny. Bez těchto doplňků může být skákání nebezpečné.